Masimo fondas neteikia redakcinės informacijos.

Masimo fondas neteikia redakcinės informacijos.

Ketvirtadienį Pfizer atskleidė naujus duomenis apie motinos ir kūdikio saugumą:

  • Tyrėjai teigė, kad nėščiosios, gavusios vakciną, patyrė vidutinio sunkumo ar lengvą šalutinį poveikį, pavyzdžiui, paraudimas, patinimas ir šiek tiek skausmas injekcijos vietoje, nuovargis; ir galvos skausmas, pykinimas, raumenų ar sąnarių skausmas, vėmimas ir viduriavimas.
  • Iš maždaug 7400 dalyvių, dalyvavusių tyrime, apie 5,6% kūdikių gimė neišnešioti, o tai, pasak CDC, prilygsta nacionaliniam priešlaikinio gimdymo rodikliui.

„Pfizer“ motininės vakcinos darbo grupė nepateiks rekomendacijų iki birželio mėn. Tačiau tuo tarpu komisijos ekspertai iškėlė klausimus dėl maitinimo krūtimi ir ribotų duomenų.

Grupė norėjo sužinoti, kaip žindymas vaidino vaidmenį perduodant RSV imunitetą kūdikiui. Kadangi dauguma duomenų atspindėjo nėščias moteris trečiąjį nėštumo trimestrą ir gimdė terminus, komisijos nariai taip pat paprašė daugiau informacijos apie nėštumo ir gimdymo komplikacijas.

GSK ir Pfizer vakcinos vyresnio amžiaus žmonėms

Federalinė patariamoji grupė taip pat aptarė RSV vakcinas vyresnio amžiaus žmonėms, kurias sukūrė GlaxoSmithKline AReSVi ir Pfizer tuo pačiu pavadinimu kaip ir motinos vakcina RSVpreF.

  • GSK: pagal 25 000 žmonių 3 fazės tyrimą buvo įrodyta, kad vakcina sumažino sunkų RSV vyresnio amžiaus žmonėms 94%.
  • Pfizer: rugpjūtį tyrėjai paskelbė, kad vienkartinė 120 mikrogramų RSVpreF dozė buvo veiksminga užkertant kelią sunkioms 60 metų ir vyresnių suaugusiųjų ligoms.

Didelės diskusijos dėl šių vakcinų buvo, ar rekomenduoti jas 60 metų ir vyresniems, ar 65 metų ir vyresniems. Kai kurie ekspertų grupės ekspertai teigė, kad vakcinos turėtų būti rekomenduojamos vyresnio amžiaus žmonėms, nes su amžiumi didėja sunkios ligos, hospitalizavimo ir mirties rizika.

Tačiau kiti tvirtino, kad skiepai turėtų būti rekomenduojami 60 metų ir vyresniems žmonėms, siekiant sumažinti teisingumo sveikatos spragas, nes suaugusieji iš skirtingų rasių ir mažas pajamas gaunančių bendruomenių dažniausiai kenčia nuo blogiausių RSV pasekmių ankstesniame amžiuje.

Prisideda: Karen Weintraub, JAV ŠIANDIEN. Stebėkite Adrianna Rodriguez „Twitter“: @AdriannaUSAT.

Sveikatos ir pacientų saugos aprėptis JAV TODAY iš dalies tapo įmanoma dėl Masimo fondo, skirto sveikatos priežiūros etikai, inovacijoms ir konkurencijai. Masimo fondas neteikia redakcinės informacijos.

Alkotox – kur prasideda sveikatingumas. Atraskite jį adresu https://alkotox-website.com/ dabar.

  • Pirmadienį Amerikos pediatrų akademija atnaujino žindymo gaires.
  • AAP vis dar rekomenduoja maitinti krūtimi pirmuosius šešis kūdikio gyvenimo mėnesius, tačiau dabar taip pat palaikomas žindymas dvejus metus ar ilgiau.
  • AAP taip pat paragino keisti politiką, kad būtų pašalintos kliūtys tėvams, kurie nusprendžia maitinti krūtimi, ir pripažino, kad maitinimas krūtimi nėra tinkamas visiems.

Amerikos pediatrų akademija atnaujino žindymo gaires – pratęsė rekomenduojamą laiką tėvams žindyti savo vaikus, kartu ragindama keisti politiką ir „nesmerkiamą paramą“ visų šeimų maitinimosi pasirinkimams.

Pirmadienį paskelbtose politikos rekomendacijose AAP laikėsi savo gairių žindyti kūdikius tik pirmuosius šešis jų gyvenimo mėnesius, prieš pradėdami vartoti kitus maisto produktus, papildančius mitybą. Dabar AAP taip pat ragina pediatrus remti tuos, kurie pasirenka tolesnį žindymą po dvejų metų ar ilgiau pradėjus vartoti kietą maistą .

„Žinome, kad bet koks maitinimas krūtimi yra geriau nei joks… ir kuo ilgesnė bendra žindymo trukmė, tuo geriau“, – daktarė Joan Younger Meek, pagrindinė AAP ataskaitų autorė ir Floridos valstijos universiteto koledžo klinikinių mokslų profesorė emerita. JAV TODAY sakė, kad žindymas yra naudingas kūdikių ir jų tėvų sveikatai.

Vis dėlto, Meek ir AAP pažymėjo, kad nuolatinė stigma, paramos trūkumas ir kliūtys darbo vietoje dažnai gali būti kliūtis tėvams, kurie pasirenka maitinti krūtimi, ypač ribojant tuos, kurie nori žindyti ilgiau nei vienerius metus.

Naujų gairių autoriai taip pat pripažino, kad kai kurie tėvai negali žindyti arba nenori žindyti – vėlgi pasisako už tai, kad sveikatos priežiūros specialistai palaikytų kiekvienos šeimos poreikius.

Balsai: Parama žindančioms mamoms jau yra be galo didelė. Pandemija dar labiau pablogina situaciją.

Pirmadienį pirmą kartą per 10 metų buvo atnaujintos AAP žindymo gairės. Štai ką reikia žinoti apie naujas rekomendacijas.

Kodėl AAP pratęsia rekomenduojamą žindymo laiką?

Tyrimai parodė ryšį tarp maitinimo krūtimi ir sumažėjusio apatinių kvėpavimo takų infekcijų, nutukimo, sunkaus viduriavimo, ausų infekcijų ir sumažėjusios staigios kūdikių mirties sindromo rizikos.

Apie ką visi kalba?: prisiregistruokite gauti mūsų populiarų informacinį biuletenį, kad gautumėte naujausias dienos naujienas

Meekas pažymėjo, kad atnaujintos AAP gairės atitinka Pasaulio sveikatos organizacijosrekomendacijas dėl maitinimo krūtimi , kurios taip pat rekomenduoja maitinti krūtimi tik pirmuosius šešis gyvenimo mėnesius, o vėliau tęsti maitinimą krūtimi, papildant mitybą papildomu maistu iki dvejų metų ir ilgiau.

Vis dėlto svarbu pažymėti, kad maitinimas krūtimi nėra tinkamas visiems – daugelis vartoja mišinius kūdikiams arba ieško motinos pieno bankų, be to, po šešių mėnesių vaiko mitybą papildo kai kuriomis kietosiomis medžiagomis.

Remiantis Ligų kontrolės ir prevencijos centrų statistika, 2017 m. apie 84% kūdikių pradėjo maitinti krūtimi gimę. Tačiau maždaug 58% 6 mėnesių vis dar maitino krūtimi.

Kokie yra saugūs kūdikių mišinių pakaitalai? Vis didėjant trūkumas, venkite naminių receptų

Meekas pabrėžė, kaip svarbu, kad sveikatos priežiūros specialistai palaikytų kiekvienos šeimos sprendimą ir poreikius.

"Galutinis sprendimas, kaip maitinti kūdikį, yra šeimos sprendimas, o sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai turi iš tikrųjų susitikti su šeimomis ten, kur jie yra", – sakė Meekas. "Žinome, kad ne kiekviena šeima galės išskirtinai žindyti šešis mėnesius. Žinome, kad ne kiekviena šeima ketina žindyti iki 24 mėnesių… Toms šeimoms, kurios dėl medicininių priežasčių arba iki nuspręsti, kad maitinimas krūtimi joms netinka, turime juos vienodai palaikyti ir neversti jų jaustis gėdingai ar blogai, nes priėmė kitokį sprendimą“.

Reikia daugiau paramos žindant, „maitinimas krūtine“

AAP pažymi, kad tėvams, kurie gali ir pasirenka maitinti krūtimi, išlieka kliūtys dėl nuolatinės stigmos ir paramos stokos, ypač darbo vietoje.

Pirmadienio rekomendacijose AAP paragino laikytis „politikos, kuri apsaugotų maitinimą krūtimi“, įskaitant visuotines apmokamas motinystės atostogas, pientraukių draudimą ir pagalbą žindymo laikotarpiu, teisę maitinti krūtimi viešai, visuotines pertraukas darbo vietose, kuriose yra privačios pieno ištraukimo vietos ir kt. – vaikų priežiūra svetainėje.

„AAP mano, kad žindymas yra visuomenės sveikatos būtinybė, o taip pat teisingumo problema“, – pranešime teigė dr. Lawrence’as Noble’as, politikos pareiškimo ir techninės ataskaitos bendraautorius. „Pediatrai ir kiti medicinos specialistai gali padėti mamoms pasiekti numatytus žindymo tikslus ir suteikti visapusišką, teisingą ir kultūriškai jautrią priežiūrą.

Žindymas viešoje vietoje: štai kodėl mamos žindo krūtimi skrydžio metu ir viešai… ne todėl, kad turėtume aiškintis

AAP taip pat pripažino rasinius ir socialinius ekonominius skirtumus, kurie išlieka maitinant krūtimi, taip pat nelygybę kai kurių lyčių skirtumų tėvams, kurie gali neturėti motinos pieno dėl socialinių ar biologinių kliūčių.

„Politikos pareiškime raginama spręsti numanomo šališkumo, struktūrinio šališkumo ir struktūrinio rasizmo problemą, kad būtų panaikinti žindymo skirtumai ir pagerinta visų vaikų bei šeimų sveikata ir gerovė“, – rašoma pirmadienio rekomendacijose. „Dirbant su šeimomis, kurių lytis skiriasi, AAP siūlo paklausti šeimų, kokius terminus jos vartoja ir kad terminas „maitinimas krūtimi“ gali būti tikslesnis ir įtraukesnis, nes jis susijęs su laktacija ir fiziologija skirtingose ​​lyčių šeimose.

Pfizer ir jos bendradarbis BioNTech pirmadienį paskelbė pirmuosius tyrimo rezultatus , kurie rodo, kad vakcina BNT162b2 apsaugojo nuo daugiau nei 90 % infekcijų COVID-19 sukeliančiu virusu, kad būtų paskatintas vakcinų kūrimas.

Remiantis naujai paskelbtais duomenimis apie pirmuosius 94 tyrimo dalyvius, užsikrėtusius COVID-19, nustatyta, kad vakcinos veiksmingumas užkertant kelią ligai yra daugiau nei 90%. Pusė dalyvių gavo placebą ir pusė vakcinos, todėl nauji duomenys rodo, kad daugiau žmonių, kurie gavo placebą nei vakcina, susirgo COVID-19.

Jie buvo apsaugoti praėjus savaitei po antrosios vakcinos dozės. Dvi dozės skiriamos 21 dienos pertrauka. Tęsiant didelį 3 fazės tyrimą, veiksmingumo lygis gali skirtis.

Nepriklausomai duomenų stebėjimo tarybai, kuri peržiūri saugos ir veiksmingumo duomenis, nebuvo pranešta apie rimtus saugos klausimus. Valdyba, turėjusi teisę sustabdyti tyrimą, jei vakcina būtų neveiksminga, rekomendavo tęsti tyrimą, kaip planuota.

Du ekspertai, stebėję vakcinos kūrimo procesą, teigė, kad rezultatai buvo net geresni, nei jie tikėjosi.

„Turite būti maloniai nustebinti“, – sakė Filadelfijos vaikų ligoninės Vakcinų mokymo centro direktorius ir Pensilvanijos universiteto Perelmano medicinos mokyklos vakcinologijos profesorius daktaras Paulas Offitas.

Dar neaišku, ar vakcina yra veiksmingesnė kai kurioms žmonių grupėms nei kitoms, sakė Offitas. Vakcinos tradiciškai neveikia taip gerai vyresnio amžiaus žmonėms, kurie yra labiausiai pažeidžiami COVID-19. Šie duomenys greičiausiai bus gauti, kai šie rezultatai bus paskelbti moksliniame žurnale arba kai bus gauta daugiau rezultatų.

Dr. Williamas Schaffneris, Vanderbilto universiteto medicinos mokyklos sveikatos politikos ir prevencinės medicinos profesorius, pakartojo Offito entuziazmą ir atsargumo pastabas.

„Tai nuostabus naujas mūsų sukurtų kliūčių papildymas, padėsiantis sumažinti šios infekcijos plitimą, tačiau tai tik vienas“, – sakė Schaffneris, paaiškindamas, kad kaukės, socialinis atsiribojimas ir minios vengimas išlieka svarbiomis kovos su virusu strategijomis. "Mes negalime apleisti kitų. Turime daryti kitus dar geriau nei dabar."

„Amerikiečiai turės pasikliauti maskavimu, atsiribojimu, kontaktų atsekimu, rankų plovimu ir kitomis priemonėmis, kad išlaikytų savo saugumą ir kitais metais“, – sakė Bidenas. „Šiandienos naujienos yra puikios naujienos, bet tai nekeičia šio fakto.

Prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį „Twitter“ paskelbė entuziastingai dėl rezultatų.

"AKCINĖS RINKOS DIDELIS, VAKCINA GREITAI. ATASKAITA 90% VEIKSMINGA. TOKIA PUIKIA NAUJIENA!", – rašė jis.

Schaffneris teigė, kad tikisi, kad politikai toliau liks nuošalyje nuo vakcinų kūrimo proceso. Pasak jo, politinis įsitraukimas suteršė procesą ir sukėlė nepasitikėjimą.

„Ši vakcina bus geriau priimta, jei mūsų politinė vadovybė dabar atsitrauks ir leis visuomenės sveikatos žmonėms būti viešuoju veidu, kuris apie šią vakciną kalba plačiajai visuomenei“, – sakė jis. „Dabar praėjome rinkimus, ir aš tikiuosi, kad politikai rems visuomenės sveikatą, o ne priešinsis“.

Schaffneris taip pat yra susirūpinęs, kad žmonės turi pernelyg rožinį požiūrį į vakciną. Nors atrodo, kad jis yra labai saugus ir veiksmingas, jis turės šalutinį poveikį, ypač po antrosios iš dviejų dozių.

„Skauda ranka ir jaučiasi šiurkšti vieną ar dvi dienas yra daug geriau nei COVID“, – sakė jis, bet nori, kad žmonės žinotų, ko tikėtis.

Sveikatos priežiūros darbuotojai, kurie reguliariai susiduria su COVID-19, greičiausiai bus pirmieji pasiskiepiję, o po to paskiepys didelės rizikos pagyvenę žmonės, darant prielaidą, kad vakcina juos gerai veikia. Net jei viskas klostysis gerai, dauguma amerikiečių galės pasiskiepyti iki 2021 m., sako ekspertai.

Pfizer ir Vokietijos biotechnologijų įmonė BioNTech, sukūrusi kandidatinę vakciną, įtraukė daugiau nei 43 000 savanorių, iš kurių beveik 39 000 gavo abi vakcinos kandidatės dozes.

Contents